Organization Calendar (South Bruce Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 18, 2018-Mar 10, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23Feb 24
Atom LL Boys - SBMHA Atom LL Tournament
Other Ice Users
9:30 AM-10:30 AM
Jr. Broomball
Other Ice Users
10:00 AM-11:00 AM
Oilers
Other Ice Users
10:30 AM-11:30 AM
M Broomball
All Teams
11:00 AM-12:00 PM
Goalies Clinic
Other Ice Users
11:30 AM-1:30 PM
Jr. Broomball
Juvenile
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Other Ice Users
1:30 PM-3:00 PM
Old Timers
Atom Girls
2:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
Other Ice Users
3:30 PM-6:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Novice Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
7:30 PM
vs. Lucknow Sepoys
Other Ice Users
8:30 PM-10:00 PM
Lions Hockey
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Atom LL Boys
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep Boys
6:30 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [W-B-C-B02]
Atom Rep Boys
7:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Pee Wee LL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep Boys
8:30 PM
vs. Minto Mad Dogs
Other Ice Users
11:00 AM-12:00 PM
PARENT/TOT/SEN
IP2012 & Preschool
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [W-N-JA3]
Other Ice Users
6:00 PM-9:00 PM
Jr. Broomball
Other Ice Users
6:30 PM-9:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Bantam Girls
7:00 PM
@ Lucknow Sepoys C
Midget Girls
9:00 PM
vs. Walkerton Capitals
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL Boys
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom Rep Boys
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam LL Boys
7:30 PM
vs. Mitchell Meteors
Pee Wee LL
8:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 1
Other Ice Users
9:00 PM-10:30 PM
Wednesday Nighters
Other Ice Users
11:00 AM-12:00 PM
PARENT/TOT/SEN
Pee Wee Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Tyke & IP2011
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:30 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [W-N-JA1]
Other Ice Users
6:30 PM-9:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Other Ice Users
7:00 PM-8:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Midget Rep Boys
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Bantam Girls
8:45 PM
@ Walkerton
Midget Girls
9:00 PM
@ TCDMHA
Midget Rep Boys
9:00 PM
@ Minto Mad Dogs
Palmerston Arena [O-M-C-Q3-4]
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Novice Rep
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Bantam Rep Boys
6:15 PM
@ Walkerton Capitals
Walkerton [W-B-C-B12]
Atom LL Boys
6:45 PM
@ Walkerton Capitals 2
Atom Girls
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Rep Boys
8:00 PM-10:00 PM
Open
Other Ice Users
8:00 PM-11:00 PM
MHL
Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Preschool & IP2012
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
IP2011
10:30 AM
@ Wingham
Novice LL
11:00 AM
vs. Listowel Cyclones 1 White
Bantam Girls
11:30 AM
@ TCDMHA
Novice Rep
12:00 PM
vs. Seaforth Stars
Other Ice Users
2:00 PM-5:00 PM
Saugeen Maitland Girls
Atom Rep Boys
4:00 PM
@ Minto Mad Dogs
Clifford [W-AT-C-A3]
Juvenile
4:45 PM
@ Goderich Sailors
Goderich MRC [O-J-CC-Q3-5]
Pee Wee LL
5:00 PM
@ Hanover Falcons 2
Other Ice Users
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Other Ice Users
6:30 PM-8:00 PM
Public Skating
Other Ice Users
8:00 PM-9:00 PM
Model T's
Midget Rep Boys
8:30 PM
vs. Minto Mad Dogs
Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03
Atom Rep Boys - SBMHA Atom Rep Tournament
Other Ice Users
10:00 AM-11:00 AM
Oilers
All Teams
11:00 AM-12:00 PM
Goalies Clinic
Juvenile
12:00 PM
vs. Goderich Sailors
IP2012
12:00 PM
@ Walkerton
Bantam LL Boys
2:00 PM
vs. Drayton Defenders
Midget Girls
3:00 PM
@ Kincardine
Other Ice Users
3:30 PM-6:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Bantam Girls
6:30 PM
vs. Kincardine Kinucks C
Midget Rep Boys
7:30 PM
@ Minto Mad Dogs
Harriston CC [O-M-C-Q3-6]
Midget Girls
8:00 PM
vs. Lucknow Sepoys
Other Ice Users
8:30 PM-10:00 PM
Lions Hockey
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Preschool & IP2012
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL Boys
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Novice LL
6:30 PM
@ Listowel Cyclones 3 Black
Steve Kerr Complex [WL-N-SE09]
Pee Wee LL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Atom Rep Boys
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Other Ice Users
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Other Ice Users
11:00 AM-12:00 PM
PARENT/TOT/SEN
Novice LL
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Other Ice Users
6:00 PM-9:00 PM
Jr. Broomball
Other Ice Users
6:30 PM-9:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Bantam LL Boys
7:30 PM
@ Mitchell Meteors
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Bantam Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep Boys
6:00 PM
@ Minto Mad Dogs
Harriston CC [W-AT-C-A2]
Novice LL
6:20 PM
@ Drayton Defenders 1 Black
PMD Arena [WL-N-SE04]
Atom Rep Boys
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep Boys
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom LL Boys
7:20 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [WL-A-SE02]
Midget Rep Boys
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget Girls
8:00 PM
vs. Kincardine
Bantam LL Boys
8:35 PM
@ Drayton Defenders
Other Ice Users
9:00 PM-10:30 PM
Wednesday Nighters
Other Ice Users
11:00 AM-12:00 PM
PARENT/TOT/SEN
Tyke & IP2011
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Pee Wee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Other Ice Users
6:30 PM-9:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Other Ice Users
7:00 PM-8:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Bantam LL Boys
7:15 PM
@ Goderich Sailors
Midget Girls
8:45 PM
@ Walkerton
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Atom Girls
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Girls
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Atom LL Boys
6:45 PM
vs. Drayton Defenders
Juvenile
8:00 PM-10:00 PM
Practice
Other Ice Users
8:00 PM-11:00 PM
MHL
Tyke & IP2011
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke
9:00 AM
vs. Wingham Gold
IP2012 & Preschool
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice LL
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom LL Boys
12:00 PM
vs. Hanover Falcons 2
Novice Rep
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Other Ice Users
2:00 PM-3:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Other Ice Users
2:00 PM-5:00 PM
Saugeen Maitland Girls
Other Ice Users
4:00 PM-7:00 PM
Jr. Broomball
Pee Wee LL
5:45 PM
@ Owen Sound Jr. Attack 1 Red
JMRRC (1 - West) [WL-P-SN06]
Other Ice Users
6:30 PM-8:00 PM
Public Skating
Other Ice Users
7:00 PM-8:30 PM
Public Skating
Bantam Girls
7:30 PM
@ Saugeen Shores Storm
Other Ice Users
8:00 PM-9:00 PM
Model T's
Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10
IP2011 - Hanover IP2011 Tournament
Tyke - Hanover Tyke Tournament
Atom LL Boys - Lucknow Atom LL Boys Tournament
Tyke
8:35 AM
vs. Howick
Other Ice Users
9:30 AM-10:30 AM
Jr. Broomball
Other Ice Users
10:00 AM-11:00 AM
Oilers
Other Ice Users
10:30 AM-11:30 AM
M Broomball
Tyke
10:40 AM
vs. Hanover(Farley)
Juvenile
12:00 PM-2:00 PM
Practice
Novice LL
12:30 PM
vs. Listowel Cyclones 3 Black
Tyke
12:45 PM
vs. Flesherton
Other Ice Users
1:30 PM-3:00 PM
Old Timers
Atom Girls
2:00 PM
vs. TCDMHA Rebels C
Tyke
2:50 PM
vs. Nobleking
Bantam Girls
3:15 PM
@ Kincardine Kinucks
Other Ice Users
3:30 PM-6:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Midget Girls
5:30 PM
@ West Grey
Bantam LL Boys
5:30 PM
vs. BCH Ice Dogs
Pee Wee LL
7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack 1 Red
Atom LL Boys
7:30 PM
vs. Walkerton Capitals 2
Other Ice Users
8:30 PM-10:00 PM
Lions Hockey
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Preschool & IP2012
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL Boys
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Pee Wee LL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Atom Rep Boys
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Pee Wee Rep
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Other Ice Users
11:00 AM-12:00 PM
PARENT/TOT/SEN
Bantam Rep Boys
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
6:30 PM
@ Listowel Cyclones 1 White
Steve Kerr Complex [WL-N-SE08]
Other Ice Users
6:30 PM-9:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep Boys
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Girls
7:00 PM
vs. Lucknow Sepoys C
Other Ice Users
9:00 PM-10:30 PM
Wednesday Nighters
Other Ice Users
11:00 AM-12:00 PM
PARENT/TOT/SEN
Tyke & IP2011
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam LL Boys
6:00 PM
@ Mt. Forest Rams
Other Ice Users
6:30 PM-9:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Other Ice Users
7:00 PM-8:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Atom LL Boys
7:30 PM
@ Ripley Wolves
Ripley [WL-A-SW12]
Other Ice Users
10:00 AM-11:30 AM
PARENT/TOT/SEN
Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL Boys
6:45 PM
vs. Ripley Wolves
Atom Girls
7:00 PM-8:15 PM
Practice
Other Ice Users
8:00 PM-11:00 PM
MHL
Tyke & IP2011
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Pee Wee LL
10:00 AM-11:00 AM
Practice
IP2012 & Preschool
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice LL
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Novice Rep
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Other Ice Users
2:00 PM-3:30 PM
Saugeen Maitland Girls
Other Ice Users
2:00 PM-5:00 PM
Saugeen Maitland Girls
Bantam Girls
2:30 PM
@ Markdale
Other Ice Users
4:00 PM-7:00 PM
Jr. Broomball
Other Ice Users
6:30 PM-8:00 PM
Public Skating
Other Ice Users
7:00 PM-8:30 PM
Public Skating
Other Ice Users
8:00 PM-9:00 PM
Model T's
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Visit South Bruce Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from southbruceminorhockey.com on Monday, February 19, 2018 at 6:41 PM